Monday, May 25, 2009

Informatyk strażak, czyli informatyk gaszący pożary - dosłownie !!!

Widziałem już wiele ogłoszeń o pracę, ale takiej perełki jak ta, to nie trafiłem od dawna. Cytuję : Szkoła Główna Służby Pożarniczej przyjmie do służby osobę na stanowisko Stażysty-informatyk do Działu Administrowania Sieciami Komputerowymi Normalnie myśląca osoba pomyślałaby więc, że koleś powinien mieć pojęcie i poruszać się swobodnie w takich zagadnieniach jak protokoły transmisji/model warstwowy OSI i zagadnienia administracji sprzętem sieciowym, najlepiej CISCO. Otóż, nie do końca tak to pięknie wygląda. W ogłoszeniu słowa nie ma na temat tego, że kandydat ma cokolwiek umieć. Jest za to wspomnienie o cytuję : systemie punktacji gratyfikującym posiadane uprawnienia kandydata:
- posiadanie uprawnień ratownika medycznego - 5 pkt
- posiadanie innych uprawnień, które mogą być przydatne w służbie: - 5 pkt
- uprawnienia płetwonurka - 3 pkt
- udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP - 3 pkt
- udokumentowane szkolenie dla członków OSP - 3 pkt
- doświadczenie w prowadzeniu postępowania przetargowego - 3 pkt

Ale to jeszcze nie koniec ciekawostek, albowiem kolejny cytat:
Kandydaci do służby w PSP w SGSP odbywają test sprawnościowy. Za zaliczony test można uzyskać 3 - 5 punktów.
Całość do przeczytania tu. Gdyby to już usunięto, to poniżej dla niedowiarków screenshot.

Hmm zaczynam się zastanawiać, czy w chwilach między zarządzaniem siecią i naprawianiem awarii gość nie będzie po prostu jeździł na akcje jako szeregowy członek ekipy pożarniczej :)

1 comment:

Alter Mann said...

W wojsku jest tak, że żołnierz umiejętności żołnierskie posiadać musi, nawet jak jest kucharzem czy innym radarowcem - nie wiadomo kiedy pojawi się wróg i gdzie. Może w służbach mundurowych w ogóle tak jest a w tym przypadku gość będzie nominalnie strażakiem? Z wszelkimi konsekwencjami, także w postaci zapewne wcześniej emerytury... W końcu piszą o uprawnieniach przydatnych w _służbie_. Choć z wagą tych dodatków chyba przesadzili. O informatyce ani słowa!