Friday, January 8, 2010

Jesteśmy brudasami, czy po prostu nie nauczono nas sprzątać ?

Rano w radiu (WAWA) leciał konkurs w trakcie którego należało odpowiedzieć na pytanie ilu mężczyzn nigdy w życiu nie umyło toalety ??? i były trzy wartości do wyboru, chyba 15%, 30% i 67% jeśli dobrze kojarzę. Oczywiście wyniki na podstawie jakichś tam badań. Zaskoczony byłem już wartościami jakie były do wyboru, bo nie wyobrażam sobie jak można mieszkać w mieszkaniu i nie umyć przynajmniej raz ma miesiąc dokładnie toalety. Po prostu nie umiem zrozumieć i już. Już na starcie byłem zszokowany, bo spodziewałbym się, że do wyboru będzie 0%, 1% i 2%, ale nie wartości w zakresie 15 - 70%. Prawdziwy szok przyszedł dopiero po chwili, gdy po dwóch chybionych próbach odgadnięcia okazało się, że prawidłowa odpowiedź brzmi 67%. TAK. 67% mężczyzn nigdy w życiu nie umyło toalety. I teraz nie wiem, czy mam rozumieć, że 67% mężczyzn mieszka w hotelach, czy że 67% mężczyzn nie nauczono sprzątać ? Gdzie w takim razie byli rodzice ? bo przecież nie uwierzę, że wszyscy się w domach dziecka chowali. Jak to więc z nami facetami jest ? Jesteśmy brudasami, czy po prostu nie nauczono nas sprzątać ?
Tak, czy inaczej, wychodzi również, że za 67% sprzedaży Domestosa i podobnych środków odpowiedzialne są kobiety :)
A w sumie czemu się nad tym wszystkim tak rozwodzę ? Tu muszę się do czegoś przyznać. Sprzątając raz w tygodniu cały dom myję również obie toalety. I nie wyobrażam sobie, że można inaczej. Raz w tygodniu. Czyli średnio cztery i pół raza na miesiąc. Ja chyba jakiś dziwny jestem.


PS. Bzdury gadam ? Nadal nie jesteś przekonany, że warto umyć toaletę ? No to załóżmy, że twoją żonę/dziewczynę/kochankę chwyta jakieś zatrucie pokarmowe i wymiotuje jak kot. I musi skorzystać z twojej nieumytej od dawna toalety, której brzydzi się dotknąć, bo gryzący zapach zatyka nos a wygląd powoduje torsje. Kiepsko co ? To załóżmy teraz scenariusz nr 2. Konieczność skorzystania z toalety jest taka sama, ale tym razem toaleta jest czysta i ładnie pachnąca. Jak myślisz, jak będzie różnica ? Czy klęczącej przy toalecie umęczonej kobiecie zrobi to jakąś różnicę, czy nie ? Odpowiedź przemyśl dwa razy :)

No comments: