Thursday, October 29, 2009

Wyjątkowo wydajny, prestiżowy komputer. Idealny do Twojego domu

Nie wiem, czy bardziej mnie to śmieszy, czy smuci. Jedna z ofert na allegro:

Wyjątkowo wydajny, prestiżowy komputer. Idealny do Twojego domu, biura, internetu. Moc i wydajność oczekiwana przez nawet najbardziej wymagających użytkowników: komputery stacjonarne z rozbudowanymi funkcjami zarządzania pozwalają zoptymalizować efektywność działania


Komputer zapewne poleasingowy, w sprzedawanej konfiguracji ma 512 MB RAM. Jeśli na tym komputerze stanie cokolwiek nowszego niż Windows 98, to śmiem wątpić w tą moc i wydajność. Cena : całe 100 PLN,

4 comments:

radxcell said...

Jeśli na tym komputerze stanie cokolwiek nowszego niż Windows 98, to śmiem wątpić w tą moc i wydajność.
---
Come on. To brzmi jak syndrom "przed dwoma laty to prehistoria". U mnie na lapkach z 256MB RAM i P3 bliżej 0,5GHz niż 2,7 jak na aukcji, XP śmiga aż miło. A u siebie na desktopie (P3 1,2 tualatin + Abit BX133) zainstalowałem próbkę Visty.

Jaskiniowiec said...

No to nie wiem, czy XP zostało w międzyczasie tak zoptymalizowane, czy o co chodzi, bo pod windowsem 2000 to ja na PIII866 z 256 MB RAM nie mogłem pracować, jak dałem 512 MB RAM to zaczął się rozpędzać, a jak wsadziłem 1 GB RAM to śmigał jak rakieta :) Wyłączałeś tam coś poza serwisem indeksowania ?

Alter Mann said...

Na pewno 512 to trochę mało, wiem z doświadczenia. Jednak poza tym jednym niedostatkiem to nic go specjalnie nie spowalnia - w każdym razie w pracy "biurowej" na pewno by się sprawdził. A po dołożeniu RAMu byłby całkiem fajny.

radxcell said...

Wyłączałeś tam coś poza serwisem indeksowania ?
--
odwrotnie ;)
mam spisana gdzies liste serwisow, ktore MUSZA chodzic, zeby komp dzialał. reszta disabled. ale to imho nalezy robic w kazdym dzialajacym systemie, niezaleznie od jego mocy.