Tuesday, February 9, 2010

Leki homeopatyczne nie mają żadnego działania

Sukcesem zakończył się eksperyment, którzy miał udowodnić, że leki homeopatyczne nie mają żadnego działania. [..] Wczoraj przed południem w wielu brytyjskich miastach grupy sceptyków zażyły olbrzymie ilości homeopatycznych lekarstw. Niektórzy połknęli całe butelki tabletek na raz. Od eksperymentu upłynęło wiele godzin, ale żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowano. Uczestnicy testu wezwali brytyjskich farmaceutów do wycofania ze sprzedaży homeopatycznych leków, twierdząc, że dla organizmu są one zupełnie obojętne i nie mają żadnego działania.[..] Grupy sceptyków planują podobne tego typu happeningi w Kanadzie, Hiszpanii, USA i Australii.

via: Rzeczpospolita z 30.01.2010, art. Kosztowna homeopatia, aut. amk

3 comments:

Kasiek said...

Śmiem twierdzić, że to nieprawda. Przynajmniej raz w swoim życiu każdy z nas zażył lek homeopatyczny, który zadziałał, bo ZAWSZE działa. Ten lek nazywa się PLACEBO.

Alter Mann said...

Niestety nie jest dostępny w aptekach. :) I nie, nie zawsze działa. I tak, jest całkiem niezły i ma mało skutków ubocznych. :)

A co do podlinkowanego artykułu to mam zastrzeżenie - jest napisany w sposób który sugeruje że były jakiekolwiek wątpliwości co do nieskuteczności leków homeopatycznych.

Alter Mann said...

Właściwie to źle napisałem - placebo jest dostępne w aptekach. Występuje w dużych ilościach w dziale z lekami homeopatycznymi.