Wednesday, April 22, 2009

Formuła 1 - proponowane zmiany

Formuła 1 - proponowane zmiany mające na celu zwiększenie atrakcyjności.
[znalzione na ICBO @ JoeMonster.org, autora ciężko wskazać]


Zmiany w F1, żeby było ciekawiej.

1. Przed każdym Grand Prix kierowcy losują bolidy. Żeby nie było konfliktu kolorów pomiędzy kombinezonami i bolidami wprowadza się jednakowy kolor wszystkich samochodów. Dopiero na mecie podaje się oficjalnie kto czym jechał. A o tym, kto jechał dowiadujemy się na podium po zdjęciu kasków..

2. Po kwalifikacjach, przed wyścigiem miesza się opony zużyte z nowymi, przygotowanymi na wyścig. Opony do ostatniej chwili trzymane są w kocach grzewczych i dopiero na bolidzie, tuż przed wyjazdem z pitu wiadomo kto, co i komu założył.

3. Zawodnicy nie wiedzą ile mają okrążeń do przejechania, podobnie jak teamy. Wie o tym tylko człowiek z flagą na mecie. W takim układzie strategie zespołów będą dużo bardziej finezyjne. Przypominam, że żaden z teamów nie wie, kto jedzie jego samochodem, i w ogóle które samochody są jego.W sumie na pewno Kasiek, jako zagorzała fanka F1, pewnie by coś dodała od siebie, ale zarys brzmi ciekawie. Tylko jak wtedy kibicowalibyśmy Kubicy ???? Z drugiej strony Kubica w bolidzie Browna to by dopiero było coś :)

2 comments:

Kasiek said...

Kibicowalibyśmy na końcu, już na podium... ;-)

Ale mnie ten post skojarzył się z inną informacja nt. rewolucyjnych zmian regulaminowych w dyscyplinie sportu, która ma równie piękną tradycję, jak Formuła 1. I tym razem GORĄCO ZACHĘCAM do przestudiowania komentarzy!!!

Pozdrawiam wszystkich fanów Formuły 1 - dawnych, obecnych oraz przyszłych. Jaskiniowcowi dziękuję za posta i pamięć.

VValdi said...

eee tam!
Ja proponuję od razu losować kolejność na mecie.
Zauważ jaki zysk byłby
- brak zanieczyszczenie powietrza spalinami i palonymi oponami,
- niepotrzeba konstruować nowych samochodów,
- nie potrzeba konstruować nowych absurdalnych urządzeń w samochodach,
- nie potrzeba dokręcać spoilerów,
- nie potrzeba tworzyć nowych regulaminów...
Tylko ustawić kierowców w kolejce, ustawić kierownika z kapeluszem i niech sobie kierowcy wylosują miejsca na podium :D :D :D