Thursday, October 31, 2013

Przegląd prasy, czyli ciekawostki czytelnicze 57

 • MagMod - Magnetic Speedlite Modifiers for Hot-Shoe Flashes
 • Ile potrzebuje rodzina, by wziąć 300 tys. zł kredytu
 • Nowe stanowisko jak trampolina
 • Pachnący i zadbany facet
 • Depresja po męsku
 • Nie słuchaj innych!
 • Jesienią łatwiej o choroby... Czosnkowy dip na wzmocnienie!
 • Mam dla Ciebie zlecenie. Za darmo Jesteś fotografem, grafikiem, webdesignerem, tłumaczem, redaktorem, korektorem, dziennikarzem, architektem, artystą lub kimkolwiek innym, kto nie macha łopatą? Znajomi proszą Cię o zawodowy „drobiazg”? Oto dlaczego powinieneś zrobić go za darmo. Można było dotknąć. Kiedyś było inaczej. Gdy kupowaliśmy produkt lub usługę, było to zawsze coś namacalnego. Pachnący chleb z piekarni, świeżo namalowany obraz przez Canaletta, nowe podkowy dla klaczki, załatany surdut. Potem przyszedł komputer. I w internecie ludzie nagle zaczęli handlować… bitami. A bitów nie widać. Czyli są za darmo.
 • Colt cutaway Check out new hi-res free model for Gun Disassembly 2 created by me for Noble Empire Ltd.
 • Mac OS X na PC? Czemu nie!
 • Co zabrać ze sobą na przejście Karpat? Lista sprzętu 2 tysiące kilometrów i od 60 do 90 dni wędrówki. Taka droga i taka odległość nigdy nie będą łatwe. Doświadczenia z pierwszego przejścia w 2004 roku sprawiły jednak, że dużo rozważniej kompletowałem wyposażenie na tegoroczną wyprawę. Warunki na takim szlaku mogą być – i były – bardzo zmienne. W południowej Rumunii upał wypalał dziurę w głowie, a już osiem tygodni później w Polsce szczękałem zębami, gdy pierwsze mrozy wdzierały się do szałasu bądź namiotu. W górach Cerna musiałem przeżyć prawie 24 godziny bez źródła wody, a na Ukrainie dobra pogoda trwała łącznie kilkanaście godzin w ciągu 10 dni. Końcówka Słowacji to asfaltowe drogi, a początek – grań Retezatu i Fogaraszy, kltóre można śmiało porównać do Orlej Perci. Z tym wszystkim musiałem sobie radzić, mając jednocześnie niewielki bagaż.
 • ŚWIĘTO ZMARŁYCH Czym tak naprawdę jest ? Kochani, czy zastanawialiście się dlaczego umieramy ? Aby odpowiedzieć na to pytanie najpierw zastanówmy się dlaczego rodzimy się ?
 • Co siedzi w Cafe Latte ?Cafe latte to twój ulubiony rodzaj kawy? Zwłaszcza ta z bitą śmietaną i słodkim syropem? Taki napój, składem i kalorycznością, bardziej przypomina deser niż kawę! Monika Miszelska, dietetyk Healthy Lifestyle, pisze o tym, co znajdziemy w cafe latte. Cafe Latte z bitą śmietaną i syropem karmelowym - kawa czy raczej deser? Cafe Latte to raczej słodki deser mleczny niż kawa. Ten deser ma ponad 400 kcal! W codziennym jadłospisie osoby o średniej aktywności fizycznej napój, przekąska, czy nawet deser powinny dostarczyć ok. 200 kcal, a przedstawiona kawa dostarcza ich dwa razy więcej! Kawa ma masę niekorzystnych dla zdrowia i sylwetki składników: cukier prosty, nasycone kwasy tłuszczowe i kwasy trans, konserwanty. Jedynym plusem tego deseru jest duża zawartość mleka, co daje nam spożycie wapnia na poziomie ok. 600mg (norma spożycia wapnia ok. 1000mg/dziennie
 • Use multiple CPU Cores with your Linux commands — awk, sed, bzip2, grep, wc, etc.
 • California approves sale of smart gun
 • Inne buty na lato i zimę. Czy warto?
 • Uwalnianie się od myślowych wirusów
 • Którym z 3 Typów Ayurveda Jesteś?
 • To nie czas leczy rany – jak pogodzić się ze stratą ? Strata i żałoba to nieodłączne elementy ludzkiej egzystencji. Jako dzieci tracimy złudzenia co do idealnego obrazu rodziców, istnienia Św. Mikołaja, wiecznego życia ukochanej Babci, czy pierwszego pupilka. Stając na ślubnym kobiercu tracimy własną niezależność, a rodząc dzieci, tracimy możliwość decydowania o każdej minucie swojego życia pod kątem własnych przyjemności. "Mamy ograniczony zasób czasu i energii, a oszczędzenie ich jak najwięcej dla siebie jest absolutnie konieczne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia." Jednym z pierwszych doświadczeń straty i żałoby, która nas w życiu dotyka jest śmierć pupilka, często szybko wypełniana obecnością nowego stworzenia. To błąd, już dzieci powinny przejść przez wszystkie etapy żałoby, dotyczące bliskiego stworzenia, ta nauka będzie cennym doświadczeniem w trudniejszych chwilach, które prędzej czy później okażą się nieuniknione.
 • Iluzja niemożliwa do zrealizowania: co to znaczy być idealną matką? Radio, kolorowe czasopisma, telewizja, Internet - każde z nich kreuje pewien obraz mamy – przed oczami staje nam wizja Matki Idealnej, a w głowie niczym dzwon brzmi „Dobra mama powinna być…”. No właśnie. Jaka "powinna być" i czy w ogóle "musi" ? - o tym rozmawiam z Wojciechem Eichelbergerem, wybitnym psychologiem i terapeutą. Z każdej strony bombardują nas reklamy. Widzimy kobiety uśmiechnięte, zadowolone z macierzyństwa, cierpliwie. Mieszkania lśnią czystością, dzieci są grzeczne jak aniołki, a mamy - wypoczęte i zadbane. Tyle świat mediów, a jak wygląda proza życia?
 • Jak być optymistą
 • 7 grzechów głównych biegacza Kiedy bieganie przestaje być źródłem wytchnienia od codzienności, a staje się powodem frustracji i innych paskudnych dolegliwości, zapewne stoi za tym jeden z podstawowych błędów biegacza. Zrób biegowy rachunek sumienia, a poprawisz samopoczucie i wyniki. Nie urozmaicasz treningu i biegasz zawszę tą samą trasą z tą samą prędkością. Słuchasz "dobrych" rad innych i wprowadzasz je w życie na każdym treningu. Jesz tuż przed treningiem. Startując w zawodach, nie grasz fair. Zaczynasz każdy trening za szybko i ignorujesz rozciąganie się. Chcesz w pierwszym roku startować w maratonie. Wkurza Cię brak rezultatów, jesteś niecierpliwy.
 • Alien Knife (7 pics) a knife inpired by Alien series
 • Architerture Digs
 • Boost your immune system for the flu season with this raspberry orange smoothie
 • Ranger Belt- Ares Gear
 • Sanchiko.deviantart.com
 • Change your Posture, Grow your Confidence, Follow your Dreams! In her TED Talk, social psychologist Amy Cuddy discusses a life hack that we can all benefit from. Her research centers around body language and its effects on body chemistry, specifically levels of testosterone and cortisol in the brain. She and her colleagues conducted a study with two groups of people, all of whom were going into high pressure job interview situations.
 • Prof. Seralini odsłania szokującą prawdę na temat GMO Przez dziewięć lat byłem ekspertem rządu francuskiego i mogę powiedzieć, że od początku uprzedzaliśmy nasz rząd, że badania, na podstawie których dopuszczano GMO do uprawy były zupełnie nienaukowe. Tak, jakbyśmy byli w średniowieczu. Nie mam wątpliwości, że za 50 lat nikt nie uwierzy, że w XXI wieku nie potrafiliśmy zrobić testów podając GMO szczurom laboratoryjnym dłużej niż 3 miesiące. I że w tym samym czasie dało się przekonać 450 milionów mieszkańców Europy, że jest to bezpieczne dla niemowląt, dla osób starszych, dla pacjentów szpitali, dla mężczyzn i kobiet. Po prostu, nikt w to nie uwierzy, że byliśmy przekonani o nieszkodliwości czegoś, czego nie przetestowaliśmy. - Z prof. E. G. Seralinim rozmawia Marek Kryda i Grzegorz Kuczek, Uwaga! TVN
 • To nie konflikt między Polakami jest problemem, ale sposób jego rozwiązania W Polsce wypada mieć własne zdanie, a nasze zdanie zawsze uważamy za słuszne. Do życia codziennego przenika podstawowy motyw filmowy, czyli walka dobra ze złem. Oczywiście siebie samych zawsze widzimy po stronie dobra. Blisko trzy czwarte Polaków jest przekonanych, że społeczeństwo jest skonfliktowane - to najwyższy wynik w historii badań CBOS. Stracił na znaczeniu konflikt władza-rząd, badani częściej wskazują na konflikt między partiami. Jeżeli chodzi o konflikty niepolityczne, to najczęściej wymieniane są te na linii bogaci-biedni, pracodawca-pracownik i konflikty narodowościowe oraz kler-społeczeństwo
 • O Punkciku
 • List otwarty do osób zainteresowanych popularnym obecnie "rozwojem duchowym"
 • Umieranie na otyłość, czyli zawał z tłuszczykiem Nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca. Codziennie z powodu chorób związanych z otyłością umiera w Polsce kilkaset osób. Jak twierdzą dietetycy – zupełnie niepotrzebnie. Statystyki są przerażające. Polacy doszlusowali do najgrubszych narodów w Europie. Jeszcze 10 lat temu byliśmy w dolnych rejonach tabel statystycznych. Tymczasem z raportów opublikowanych przez Eurostat i GUS wynika, że nadwagę lub otyłość ma aż 64 proc. polskich mężczyzn oraz 46 proc. kobiet. Wyprzedzają nas Maltańczycy, Czesi, Słoweńcy, Grecy, Łotysze i Węgrzy, ale daleko nam do Francuzów, Belgów czy Austriaków, gdzie osób z nadwagą jest najmniej. Co gorsza, mamy też w Polsce coraz więcej otyłych dzieci. Jest ich już blisko 25 proc. Rośnie nam więc pokolenie grubasów, które czekają ogromne problemy zdrowotne.
 • Mężczyzna, który przez całe życie pragnął swojej żony Moja żona ma jakieś trzysta tożsamości, a ja zdążyłem do tej pory odkryć nie więcej niż sto z nich. Każdego dnia budzę się podekscytowany my­ślą, że być może uda mi się dostrzec kolejny aspekt jej osobowości!
 • Dlaczego rozwój osobisty nie działa? Niedawno jeden z moich dalszych znajomych wrzucił na swoją tablicę link do nagrania pod tytułem: „Zmień się w siedem dni”, a podobne wrzucał cyklicznie. Zawsze był osobą trochę nawiedzoną i zakłopotaną jakby ktoś go uderzył łomem w ciemię, ale w gruncie rzeczy inteligentną i z dużym potencjałem. Niestety jak typowy rozwojowiec ukrywał go pod zbyt dużymi koszulami i wzrokiem wbitym w ziemię. Spotkałem go na mieście i wyglądał tak jak zawsze, więc jak rasowy nołlajf wróciłem do domu i spojrzałem ile dni minęło od kiedy wrzucił tamten link. Siedemnaście. Najwidoczniej siedem dni to za mało na zmianę.
 • Rak nie jest chorobą! To mechanizm przetrwania. Przeczytaj i przekaż innym. Czy uwierzysz, że rak nie jest chorobą – to mechanizm przetrwania? Choć brzmi to nieprawdopodobnie Andreas Moritz uświadamia o tym w swojej książce pt. „Rak nie jest chorobą„. Andreas Moritz, uzdrowiciel a przy okazji pisarz i artysta, rzuca światło na ciemną stronę raka – jego książka opisuje przyczyny raka, rozkłada na czynniki pierwsze zjawisko o nazwie „nowotwór” i proponuje naturalne terapie na tę chorobę oraz terapie wspomagające. Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego chorego, który szuka odpowiedzi na pytanie „dlaczego ja” , dla wszystkich, którzy mają w rodzinie kogokolwiek zmagającego się z nowotworem oraz dla tych, którzy chcą zrozumieć mechanizm powstawania raka. Jak pisze Moritz: Celem tej książki jest przekazanie wiedzy i pewności odnośnie tego, że nasz organizm posiada nieograniczoną mądrość i inteligencję, dzięki którym proces uleczenia może się dokonać, a ciało może powrócić do swego naturalnego stanu równowagi i witalności. Według podejścia Moritza rak jest odzwierciedleniem nagromadzenia toksyn w organizmie, na które pracuje się latami. Toksyny powstają w naszym organizmie pod wpływem wielu czynników, a zawsze podatnym podłożem jest osłabienie organizmu. Czynnikami osłabiającymi i toksycznymi są m.in.: stres, niedostateczna ilość snu, tłumione emocje, nierozwiązanie konflikty uczuciowe i emocjonalne, odwodnienie, nieprawidłowe odżywianie, zbyt mała ilość słońca, nieregularny tryb życia, wystawienie na działanie związków chemicznych. W niezdrowym środowisku (toksycznym i ubogim w tlen) zdrowe komórki mutują w komórki nowotworowe. Lecz dzieje się to jedynie wtedy, gdy inne środki zachowania życia zawiodły. Naturalną drogą uzdrowienia (opisując w kilku słowach) jest usunięcie przyczyn powstania nowotworu i zapewnienie odpowiednich warunków – przywrócenia harmonii w ciele i umyśle.
 • To nie czas leczy rany – jak pogodzić się ze stratą ? Strata i żałoba to nieodłączne elementy ludzkiej egzystencji. Jako dzieci tracimy złudzenia co do idealnego obrazu rodziców, istnienia Św. Mikołaja, wiecznego życia ukochanej Babci, czy pierwszego pupilka. Stając na ślubnym kobiercu tracimy własną niezależność, a rodząc dzieci, tracimy możliwość decydowania o każdej minucie swojego życia pod kątem własnych przyjemności. "Mamy ograniczony zasób czasu i energii, a oszczędzenie ich jak najwięcej dla siebie jest absolutnie konieczne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia." Jednym z pierwszych doświadczeń straty i żałoby, która nas w życiu dotyka jest śmierć pupilka, często szybko wypełniana obecnością nowego stworzenia. To błąd, już dzieci powinny przejść przez wszystkie etapy żałoby, dotyczące bliskiego stworzenia, ta nauka będzie cennym doświadczeniem w trudniejszych chwilach, które prędzej czy później okażą się nieuniknione.
 • Iluzja niemożliwa do zrealizowania: co to znaczy być idealną matką? Radio, kolorowe czasopisma, telewizja, Internet - każde z nich kreuje pewien obraz mamy – przed oczami staje nam wizja Matki Idealnej, a w głowie niczym dzwon brzmi „Dobra mama powinna być…”. No właśnie. Jaka "powinna być" i czy w ogóle "musi" ? - o tym rozmawiam z Wojciechem Eichelbergerem, wybitnym psychologiem i terapeutą. Z każdej strony bombardują nas reklamy. Widzimy kobiety uśmiechnięte, zadowolone z macierzyństwa, cierpliwie. Mieszkania lśnią czystością, dzieci są grzeczne jak aniołki, a mamy - wypoczęte i zadbane. Tyle świat mediów, a jak wygląda proza życia?
 • Jak być optymistą
 • 7 grzechów głównych biegacza Kiedy bieganie przestaje być źródłem wytchnienia od codzienności, a staje się powodem frustracji i innych paskudnych dolegliwości, zapewne stoi za tym jeden z podstawowych błędów biegacza. Zrób biegowy rachunek sumienia, a poprawisz samopoczucie i wyniki. Nie urozmaicasz treningu i biegasz zawszę tą samą trasą z tą samą prędkością. Słuchasz "dobrych" rad innych i wprowadzasz je w życie na każdym treningu. Jesz tuż przed treningiem. Startując w zawodach, nie grasz fair. Zaczynasz każdy trening za szybko i ignorujesz rozciąganie się. Chcesz w pierwszym roku startować w maratonie. Wkurza Cię brak rezultatów, jesteś niecierpliwy.
 • Alien Knife (7 pics) a knife inpired by Alien series
 • Architerture Digs
 • Boost your immune system for the flu season with this raspberry orange smoothie
 • Ranger Belt- Ares Gear
 • Sanchiko.deviantart.com
 • Change your Posture, Grow your Confidence, Follow your Dreams! In her TED Talk, social psychologist Amy Cuddy discusses a life hack that we can all benefit from. Her research centers around body language and its effects on body chemistry, specifically levels of testosterone and cortisol in the brain. She and her colleagues conducted a study with two groups of people, all of whom were going into high pressure job interview situations.
 • Prof. Seralini odsłania szokującą prawdę na temat GMO Przez dziewięć lat byłem ekspertem rządu francuskiego i mogę powiedzieć, że od początku uprzedzaliśmy nasz rząd, że badania, na podstawie których dopuszczano GMO do uprawy były zupełnie nienaukowe. Tak, jakbyśmy byli w średniowieczu. Nie mam wątpliwości, że za 50 lat nikt nie uwierzy, że w XXI wieku nie potrafiliśmy zrobić testów podając GMO szczurom laboratoryjnym dłużej niż 3 miesiące. I że w tym samym czasie dało się przekonać 450 milionów mieszkańców Europy, że jest to bezpieczne dla niemowląt, dla osób starszych, dla pacjentów szpitali, dla mężczyzn i kobiet. Po prostu, nikt w to nie uwierzy, że byliśmy przekonani o nieszkodliwości czegoś, czego nie przetestowaliśmy. - Z prof. E. G. Seralinim rozmawia Marek Kryda i Grzegorz Kuczek, Uwaga! TVN
 • To nie konflikt między Polakami jest problemem, ale sposób jego rozwiązania W Polsce wypada mieć własne zdanie, a nasze zdanie zawsze uważamy za słuszne. Do życia codziennego przenika podstawowy motyw filmowy, czyli walka dobra ze złem. Oczywiście siebie samych zawsze widzimy po stronie dobra. Blisko trzy czwarte Polaków jest przekonanych, że społeczeństwo jest skonfliktowane - to najwyższy wynik w historii badań CBOS. Stracił na znaczeniu konflikt władza-rząd, badani częściej wskazują na konflikt między partiami. Jeżeli chodzi o konflikty niepolityczne, to najczęściej wymieniane są te na linii bogaci-biedni, pracodawca-pracownik i konflikty narodowościowe oraz kler-społeczeństwo
 • O Punkciku
 • List otwarty do osób zainteresowanych popularnym obecnie "rozwojem duchowym"
 • Choroby związane z otyłością
 • Mężczyzna, który przez całe życie pragnął swojej żony
 • Nowa szkoła budowania mięśni Profesor Vincent Caiozzo opracował dla NASA rewolucyjną metodę budowania mięśni, którą wykorzystują amerykańscy kosmonauci. Sprawdź, jak zaskakujące wyniki jego badań mogą pomóc również Tobie wypracować lepszą sylwetkę w krótszym czasie.
 • Dual Liberty Walk BMW M3 - European Car Magazine October 2013
 • Carabine
 • jak przestać narzekać w 21 dni
 • 16 Life Lessons from Bruce Lee
 • Jak biegać zdrowo i bezpiecznie?
 • Knee Strength Workout Use these seven excercises to strengthen your hips and bring relief to your knees.
 • Stylisyczne grzechy główne
 • Co dzieje się w Twoim ciele przez 60 minut po wypiciu coli?
 • Chicken nuggets are only half meat
 • Indeks glikemiczny – sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami ndeks Glikemiczny (IG) wg definicji FAO/WHO 1998r to proporcja pola pod krzywą odpowiedzi glikemicznej po spożyciu 50g przyswajalnych węglowodanów zawartych w badanym produkcie spożywczym i odpowiedzi glikemicznej na taką samą ilość węglowodanów pochodzącą ze standardowego produktu (glukoza lub białe pieczywo) spożytego przez tę samą osobę. Im wyższa jest zatem wartość indeksu glikemicznego danego produktu czy posiłku, tym wyższe będzie stężenie glukozy we krwi po jego spożyciu.
 • Zrzuć zbędne kilogramy
 • Jak przygotować się do maratonu?
 • 3 Łatwe i Efektywne Ćwiczenia na Oczyszcznie Czakr
 • Czy Wiesz Jak Wzmocnić Czakrę Gardła – Ćwiczenie
 • jak otworzyć czakry
 • Kolejne wydanie internetowych nauk Tenzina Wangyala Rinpocze
 • Wojciech Eichelberger: musimy zdjąć nogę z gazu Przez ostatnie ćwierćwiecze obowiązywał model pędu za posiadaniem, które miało uczynić ludzi szczęśliwymi - mówił Eichelberger. - Okazuje się jednak, że w skali społecznej ilość cierpienia raczej wzrosła, niż zmalała. Młodzi ludzie widzą, że ich rodzicom, kombatantom czasów przemiany ustrojowej, ten pęd nie dał szczęścia.
 • An Enlightening Evening With Eckhart Tolle and Deepak Chopra
 • Seven of the Biggest Myths in Fitness—Debunked
 • Nikon’s D610 and Canon’s T5i are Proof That Brand Loyalty is One-Sided
 • Prosty patent zamiast tabletki
 • Kolejny wielki bieg w Warszawie - BMW Półmaraton Praski 2014
 • Build Mass With Squats and Milk
 • Papież przyjedzie do warszawy?
 • Kobiety kupuja mężczyzn prawdziwych a nie idealnych
 • 10 nietechnicznych sekretów udanych portretów - bez względu na rodzaj aparatu i doświadczenie
 • Metoda Gallowaya: maraton biegiem i marszem Metoda Jeffa Gallowaya wydaje się być najprostsza na świecie - nie jesteś w stanie biec, to maszeruj. Nie jest jednak aż tak banalna, bo żeby była skuteczna, należy przestrzegać pewnych reguł. Na szczęście najważniejsza z nich brzmi: bieganie musi być przyjemne.
 • W tych dzielnicach jest niebezpiecznie [ZOBACZ MAPĘ] a zmagającej się ze stereotypem dzielnicy niebezpiecznej Pradze-Północ przestępczość spadła w ubiegłym roku aż o jedną czwartą! Ale złodzieje i rabusie wypchnięci z tej dzielnicy przenoszą się do innych. Gdzie jest bezpieczniej, a gdzie przestępstw jest więcej? W Warszawie kradnie się wszystko, co ma jakąkolwiek, choćby minimalną wartość. Przekonali się o tym właściciele domu we Włochach. Nieduży, piętrowy budynek położony w pobliżu trasy S2 odziedziczyli w spadku. Postanowili go więc sprzedać. Na bramie wywiesili baner i czekali na kupca. Pustego budynku nikt nie odwiedzał. Gdy więc po jakimś czasie spadkobiercy pojechali tam z wizytą, ze zgrozą zauważyli, że dom został ogołocony. Dosłownie. Złodzieje wymontowali i wynieśli m.in.: krany, umywalki, rury i kaloryfery.
 • Starting Line
 • Gofiarnia – wspomnienia znad morza w wersji wytrawnej
 • PIECZĘCIE w systemie energetycznym człowieka
 • Anthony Robbins - potężne ćwiczenie wdzięczności
 • Wszystko co powinieneś wiedziec o hormonie wzrostu O hormonie wzrostu krążą wręcz legendy. Ten owiany tajemnicą lek jest bez wątpienia najbardziej poszukiwanym i docenianym anabolikiem wśród kulturystów . Jest również bardzo drogi i trudny do zdobycia, co bez wątpienia dodaje mu jeszcze większej reklamy. Ale czy rzeczywiście zasługuje on w hierarchii niedozwolonych metod dopingu na tak zaszczytne miejsce ? To było niewiarygodne! Podczas mistrzostw świata w pływaniu w 1988 roku. zawodniczki z Chin w niesamowitym stylu zaczęły deklasować swoje rywalki i zdobywać wszystkie najważniejsze medale. Nic więc dziwnego, że nagły, spektakularny sukces chińskich pływaczek zaczął rodzić domysły i budzić podejrzenia. Aby sprawiedliwości stało się zadość, wszystkie z nich poddano kontroli antydopingowej. U czterech z pięciu zawodniczek wykryto substancje maskujące co bezsprzecznie wskazywało na stosowanie dopingu. Wszystkie cztery pływaczki zdyskwalifikowano. Ale o dziwo unieważniono również osiągnięcia piątej z nich, chociaż testy antydopingowe dały wynik negatywny. Jak się okazało w jej torbie znaleziono znaczne ilości ludzkiego hormonu wzrostu które zamierzała przemycić do Australii. Fakt ten wywołał olbrzymi skandal.
 • 5 Rules for Gaining Mass by Tom Weede - Follow these nutrition rules to maximize your mass-building potential. If you'’re looking to add muscle mass to your frame, hitting the weights hard is a given. Quality time in the gym begins a cascade of changes that will stimulate your muscles to grow bigger in response to the challenges you throw their way. It'’s tempting to think that'’s all it takes to add muscle to your body. After all, you can actually feel your biceps growing after an intense set of curls. That pump is tangible, real-time biofeedback to let you know that blood is flowing to your muscle cells, beginning a chain of events that stimulates protein synthesis. Maybe that'’s why it's easy to overlook how important good nutrition is in the mass-building equation. When you choose to eat, say, chicken instead of ice cream, there'’s no immediate muscle gratification -- no pump to keep you motivated. Make no mistake: Eating for muscle is just as important as lifting for muscle. The foods you grab in the morning on the way to work, the meals you pack for lunch and mid-afternoon, what you put into your body immediately following your workout, and your final meal of the day impact your results as much as, if not more than, the number of reps you squeeze out at the end of a set. But in reality, it can be tough to stick to a "“clean"” diet when you'’re busy. We know that adding another layer of complexity to life in the form of reading food labels and studying ingredient lists just isn'’t an option for most of us. Not to mention actually preparing all those healthy meals.
 • Ryzyko w górach najwyższych by Wojciech Mysza Słowakiewicz Czytając dziesiątki publikowanych tekstów, wywiadów i analiz dotyczących wydarzeń na Broad Peaku odnosi się wrażenie, że ogromna większość komentujących, także wspinaczy, jakby odrobinę zapominała o jaki rodzaj działalności chodzi. Padają pytania o procedury, testy fizyczne i psychologiczne (!) uczestników wyprawy, przygotowanie sprzętowe, czy podejmowane na poziomie dowództwa decyzje. W mediach naturalnie włączają się mechanizmy wypracowane przy katastrofach kolejowych, czy lotniczych, gdzie najbardziej pożądane równanie z jedną niewiadomą (winny) musi zostać błyskawicznie rozwiązane. Wszystko w tle z jedynie pozornie możliwym do osiągnięcia hasłem: "to więcej nie może się zdarzyć".
 • Strong & Shapely Glutes The Ultimate Butt Lift Program
 • How to Fuel for a Half-Marathon Dear Fuel School, I'm getting ready to run a half-marathon this weekend. If I need to carb-load, what should I consume before the start of the race, and how do I fuel to avoid hitting the wall mid-race?
 • How Do I Fuel for an Early Morning Run? It depends on how far you're running. Here are some easy-to-digest options for runs up to 13 miles.
 • Jedzenie całych owoców wpływa na zmniejszenie ryzyka rozwoju cukrzycy o prawie 25% Zespół badawczy naukowców z Harvard School of Public Health opublikował wyniki swojej pracy w British Medical Journal, które pokazują w jaki sposób jedzenie owoców w całości, zwłaszcza borówek, winogron i jabłek ściśle wiąże się z obniżaniem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Wyniki te stoją w sprzeczności wobec popularnego przekonania, że picie soków z owoców jest zdrowe, ponieważ badanie ujawniło, że te naładowane cukrem napoje w rzeczywistości zwiększają ryzyko cukrzycy. Jest to pierwsze badanie, w którym przeanalizowano wpływ spożywania poszczególnych owoców w całości na ryzyko wystąpienia choroby. Cukry zawarte w całych owocach wiążą się z błonnikiem, zapobiegając skokom glukozy prowadzącym do zagrożenia cukrzycą.
 • 4 Weeks to Massive Muscle Gain up to 10 pounds of muscle in the next four weeks with this mass-gaining training program. Building mass may not always be easy, but it’s pretty simple: Lift hard (and with high volume) and eat a lot. On the training side, we offer the following month-long program. These four weeks of mass-gaining are full of straight-forward exercises done predominantly in straight set fashion, with minor influences of intensity techniques (drop sets). These workouts will typically involve lots of rest and heavy to moderate weight. The key to this program is that you’ll only be training each bodypart one day per week during the four weeks, so you’ll need to get after it like gangbusters each time out. You should anticipate a few days of soreness following each workout, due to the high volume (total number of sets) involved—this is why we designed the split with three full rest days, as follows
 • Obalamy mity o odżywkach. Wiele osób walcząc o swoją sylwetkę omija odżywki szerokim łukiem. Wynika to moim zdaniem z niewiedzy czym one tak naprawdę są. Trzeba to jasno powiedzieć: odżywki to nie sterydy!!! Bo wiele osób tak myśli. Odżywki to wyodrębnione w procesie przetworzenia składniki odżywcze. Przykładowo bardzo popularna odżywka białkowa typu Whey to nic innego jak wyodrębnione białko serwatki pochodzącej z mleka. Wiem, że nie ładnie tu brzmi sformułowanie „proces przetworzenia”, podczas gdy często powtarzam, aby unikać produktów przetworzonych. Ale…. To jest trochę inny proces przetworzenia. Dlaczego? Bo w procesie przetworzenia, którego należy unikać do produktów dokładane są jakieś niepożądane składniki/polepszacze. A w przypadku odżywek proces przetworzenia polega wręcz odwrotnie, na odjęciu niepożądanych składników i zostawieniu tylko tych wskazanych dla nas.
 • I am a wedding photographer. I have no idea how to quote full commercial rights
 • runnersworld.com - the starting line - Become a Runner in 5 easy steps
 • Problemy współczesnego mężczyzny "Żyjemy dziś w ważnym i przełomowym momencie; stało się bowiem jasne, że wzory męskości przekazywane przez kulturę masową utraciły swoją nośność; mężczyzna nie może już się na nich opierać. Osiągając wiek trzydziestu pięciu lat, wie, że wzorce idealnego mężczyzny, twardego mężczyzny, prawdziwego mężczyzny, jakie wyniósł ze szkoły średniej, są bezużyteczne w realnym życiu" W ten sposób Robert Bly rozpoczyna swoją książkę "Żelazny Jan", rzecz o mężczyznach. Jedną z najważniejszych pozycji traktujących o męskości, jaka została wydana. Już we wstępie autor wyraźnie daje czytelnikowi do zrozumienia, że pomysły na męskość zakorzenione w patriarchalizmie są dziś już zdewaluowane. Obserwując rzeczywistość społeczno-ekonomiczną w strefie kultury zachodniej, trudno się z tym nie zgodzić.
 • FBI: more people killed with hammers, clubs each year than rifles According to the FBI annual crime statistics, the number of murders committed annually with hammers and clubs far outnumbers the number of murders committed with a rifle. This is an interesting fact, particularly amid the Democrats' feverish push to ban many different rifles, ostensibly to keep us safe of course. However, it appears the zeal of Sens. like Dianne Feinstein (D-CA) and Joe Manchin (D-WV) is misdirected. For in looking at the FBI numbers from 2005 to 2011, the number of murders by hammers and clubs consistently exceeds the number of murders committed with a rifle.
 • Sparkler Photos That Brides Will Love
 • Zachowania toksyczne w związku
 • Chemia w gębie To, co jemy, coraz mniej zależy od rolnika i pogody. Producenci żywności, naciskani przez księgowych, zamieniają ją w tanie produkty chemii przemysłowej, które z prawdziwą kiełbasą, serem czy masłem mają niewiele wspólnego

5 comments:

wiktoria turkot said...

Fajny blog. W wolnej chwili zapraszam na: http://czekoladoweelovee.blogspot.com/
Pozdrawiam Wiki^^

Anonymous said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

Bardzo podoba mi się ten pomysł na pisanie ciekawostek czytelniczych :)Przeczytałam ten post i wróciłam się do kilku poprzednich.
Jakbyś miał ochotę, zapraszam na: http://ideas-photos-fashion.blogspot.com/

esopop01 said...

Recommend a game to you, and have time to go and see, search sites: FIFA 15 Coins at http://www.xyfifa.com/

Asia Bonisławska said...

http://xunrealizablex6.blogspot.com/ zapraszam wszystkich :))