Friday, June 10, 2011

Major

Powiem tak : nie miałem o tym pojęcia, że szykuje się ekranizacja Majora. Parafrazując pewnego księdza powiem : jeśli ekranizują powieść Ciszewskiego, to wiedz, że coś się dzieje :) Trailer na zachętę i uprzedzając wątpliwości : tak, leśnikiem jest Opania :))Pierwszy lecę do kina :)

btw. jeśli ktoś nie wie o czym jest Major, to powiem tak: wyobraź sobie w tle rozgrywki wywiadów w okupowanej Warszawie a na pierwszym planie oddziały AK szkolone wg taktyki GROM-u. Wystarczy na zachętę ??? :) Powieść jest jakościowo na poziomie najlepszych książek Clancy'ego. Serio.

1 comment:

Darling said...

Rozumiem że to ma być komedia wojenna? Bo tyle wywnioskowałam z tych obejrzanych 2 i pół minuty trailera. :)

Przeczytałam zlinkowany fragment książki - pierwsze (i drugie i trzecie) wrażenie: wszystkie dowcipy o Stirlitzu, które miałam przyjemność poznać...
... Stirlitz otworzył drzwi do łazienki. Nagle zapaliło się światło. "To zasadzka!" pomyślał Stirlitz. Nie wiedział, że omyłkowo otworzył lodówkę...

W sumie film zapowiada się śmieszny, ale ja z wojennych uznaję tylko Full Metal Jacket, Apocalypse Now i Men Who Stare at Goats, więc raczej się nie skuszę.