Thursday, June 24, 2010

Nasza Klasa szaleje z regulaminem

Mowa o konieczności zaakceptowania przez użytkowników NK nowych, kontrowersyjnych punktów regulaminu. [..]

Wszyscy użytkownicy NK zostali wylogowani z serwisu tak, aby wyświetlił im się komunikat o konieczności zapoznania się z uaktualnionym regulaminem. Zmiany oznaczają, że akceptując nowy regulamin, zgadzamy się na to, że Nasza Klasa spółka z.o.o. będzie przetwarzać dane w celach reklamowych.

Z serwisu niestety nie można korzystać, dopóki nie zaakceptuje się wszystkich nowych punktów regulaminu. Opinie na ich temat są podzielone, choć krytyka i obawy o wykorzystywanie danych użytkowników do rozsyłania spamu stanowią wyraźną większość.

Najważniejsze jest jednak to, że nowy regulamin mówi o tym, że spółka Nasza Klasa może w celach reklamowych wykorzystywać nawet zdjęcie główne i dane osobowe - także poza samym serwisem. Dotyczy to także kontrahentów spółki. Z tego zapisu regulaminu wynika, że Nasza Klasa Sp. z.o.o. lub jej kontrahenci mogą w celach reklamowych wykorzystywać zdjęcie, imię i nazwisko użytkownika, który nic z tego nie będzie mieć.


via: pclab.pl, art. Nasza-klasa zmienia nazwę, adres i... rezerwuje sobie prawo do wykorzystywania danych użytkowników, w celach reklamowych , aut. Piotr Gontarczyk

3 comments:

Anonymous said...

Dziękuję Ci, Panie Boże, że dwa miesiące temu usunęłam swoje konto i zażądałam dodatkowo usunięcia moich danych z bazy tegoż portalu. :-)

Jaskiniowiec said...

zażądałam dodatkowo usunięcia moich danych z bazy tegoż portalu. :-)

Mogę Ci tylko pogratulować optymizmu. FYI: Te portale są tak budowane, że cokolwiek tam wprowadzisz NIGDY nie jest kasowane, a jedyne wyłączana jest widoczność danego elementu, albo nawet całego konta. Dlatego trzeba pomyśleć, zanim coś się wrzuci.

Anonymous said...

Jak się usuwa konto na nk, to potem zostaje taka, nie wiem jak to nazwać, zostają Twoje podstawowe dane - imię, nazwisko, miasto. Nie możesz się już zalogować do konta, ale kiedy klikniesz "pokaż profil" widzisz część swoich danych. Trzeba zwrócić się do nk o ich usunięcie i oni to robią w terminie 30 dni. I dokładnie tę procedurę miałam na myśli.
Teraz odnośnie Twojej wypowiedzi: sugerujesz, że powinnam zwrócić się do portalu nk ponownie z wyraźnym zaznaczeniem, że nie życzę sobie by wykorzystywali moje dane i zdjęcia, które kiedykolwiek tam trafiły w jakichkolwiek celach?