Sunday, February 14, 2010

Oryginalne imiona

Otwieram Naszą Klasę a tam w ramach nowych funkcjonalności okienko Twój Kalendarz i tekst: dzisiaj imieniny obchodzą: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, [..] Dobiesława, Dobisława, [..] Niemir, Niemira [..]
Wyobrażacie sobie, że można tak skrzywdzić córkę i dać jej na imię Adolfina, Adolfa albo Dobiesława ??? Albo tak samo skrzywdzić syna i dać mu na imię Adoldf (jak Hitler), Alf (jak kosmita ze słynnego serialu) albo Niemir ???
A tak na marginesie: jakie jest zdobnienie od Adolf ? Dobrze myślę, że Adi ? Tak, jak ADI z Oracle'a* ? A jakie jest zdrobnienie od Niemira ? Poza tym co to jest za imię Alf ? jakiś dziwaczny skrót od Alfred, więc dlaczego wymienia się go jako osobne imię ?

Pozostawiając jednak temat imion co najmniej dyskusyjnych a przechodząc do imion albo bardzo rzadko już dzisiaj spotykanych albo totalnie nowych, czy obcojęzycznych, to kojarzę dwa przypadki. Chyba totalnie niespotykane już dzisiaj imię polskie z jakim się zetknąłem osobiście, to Apolonia - i żeby było weselej nie była to 100 letnia babinka, tylko dziewczyna w moim wieku. W całym swoim życiu spotkałem tylko jedną osobę o takim imieniu. Natomiast najbardziej niespotykanym imieniem obcym/obcojęzycznym z jakim się dotąd zetknąłem jest Eliana - takie imię nosi córka naszych znajomych.

A z jakimi oryginalnymi / niespotykanymi imionami Wy się spotkaliście ???

*-Oracle Applications (EBS) Application Desktop Integrator – is a spreadsheet-based extension to Oracle Applications that offers full cycle accounting and asset management within the comfort and familiarity of a spreadsheet. Oracle ADI combines a spreadsheet’s ease of use with the power of Oracle Applications, to provide true desktop integration during every phase of your accounting cycle. You can create budgets, record transactions, add assets, reconcile inventory, and run financial statements and inventory reports all without leaving your spreadsheet.

3 comments:

radxcell said...

Znałem Eligiusza i Dobrosławę (a nawet dwie) :)

Alter Mann said...

Aniceta.

vida said...

Bożydar xdd:D