Tuesday, December 22, 2009

Limit na ilość SMS-ów w Nokiach z Symbianem S60 ???

Być może właśnie odkryłem Amerykę, ale boleśnie odkryłem, że istnieje jakiś ukryty limit na ilość SMS-ów w Nokiach z Symbianem S60. Problem objawia się tym, że fizycznie dostajesz nowe SMS-y, ale :
- telefon nie sygnalizuje w jakikolwiek sposób ich nadejścia (czy to dźwiękiem, czy też wyświetleniem odpowiedniej ikonki w obszarze powiadomień),
- nowych SMS-ów nie widać w katalogu Odebrane na liście odebranych SMS-ów , a co za tym idzie
- nie można też wyświetlić ich zawartości.
Efekt jest więc taki, że dostajesz SMS-y o istnieniu których nie masz pojęcia, bo ani ich nie widzisz, ani nie słyszysz sygnału ich nadejścia. Oczywiście po skasowaniu jakiejśtam liczby starych SMS-ów i zrestartowaniu komórki, telefon nagle orientuje się, że są nowe SMS-y, ale nie jest przy tym odtwarzany dźwięk nadejścia nowej wiadomości tylko w obszarze powiadomień nie wiadomo skąd nagle pojawia się ikonka sygnalizująca istnienie nieodczytanej wiadomości w katalogu Odebrane. Po wejściu do katalogu Odebrane ze zdziwieniem stwierdzasz, że widać nowe SMS-y sprzed paru dni, po wejściu w SMS, można odczytać jego zawartość. Po lekturze i spojrzeniu na datę z żalem stwierdzasz, że szkoda, że nie mogłeś ich przeczytać wtedy, kiedy faktycznie były do ciebie pisane. Być może mógłbyś na nie odpisać i niektóre sprawy potoczyłyby się inaczej. Jednym słowem te nowoczesne komórki to wtopa na całego. Nie ważne czy Nokia szy Sony Ericsson. I tak jeden szajs wszystko Made in Taiwan.

1 comment:

radxcell said...

nie powstrzymam sie ;)

polecam http://miniurl.pl/6310i. nie ma tego problemu.

p<R