Wednesday, November 25, 2009

Mleko na śniadanie - i mniej się objadasz w ciągu dnia

Nie mogę sobie przypomnieć gdzie, ale jakis czas temu wyczytałem takie stwierdzenie, że picie mleka na czczo na sniadanie powoduje dwie rzeczy:
1) mniej jesz w ciągu dnia
2) dłużej utrzymuje ci się poczucie sytosci.
Dlaczego o tym wspominam ?
Ponieważ od jakiegos czasu walczę z wypracowanym nawykiem picia kawy na sniadanie. A ponieważ herbata na sniadanie też mi się ostatnio przejadła (czy może raczej przepiła ?)/znudziła, to postanowiłem przerzucic się na przysłowiową szklankę mleka na śniadanie. I kiedy po jakims czasie przypomniałem sobie to co czytałem, ze zdziwieniem przyznałem, że to faktycznie dziala dokładnie tak, jak opisano. Nie dosc ze jem mniej w ciągu dnia, bo szybciej sie "najadam do syta", to i poczucie sytości dłużej się utrzymuje. Ciekawe, czemu tak jest ?

3 comments:

Kasiek said...

Bo mleko, to białko.
Tylko nikt nie mówi, że owo białko z mleka powoduje - paradoksalnie! - wypłukiwanie wapnia z organizmu. Krowie mleko jest zdrowe i dobre. Dla cielaka.
Smacznego!

Alter Mann said...

Gdyby krowie mleko szkodziło byłbym martwy co najmniej od 90 lat. ;)

Kasiek said...

Chyba ostatnio moja rola taka, by być ciągle w opozycji do Ciebie, Alter Mannie... Dziś powiem tylko tyle: są tacy, którzy papierosy palą czterdzieści lat z okładem i nie umierają z tego powodu... ;-)