Friday, September 11, 2009

Dobrą wróżkę

Jak zawsze raz na 2 tygodnie odpalam gadulca, żeby zobaczyć kto się odzywał i przychodzi do mnie taki komunikat:

Dobrą wróżkę ktoś poprosił o zaklęcie zakochanie... Został podany Twój numer gg jako obiektu westchnień! Zobacz: klik {kkropeczka} us/Th99

Oczywiście jest to kolejne szukanie frajera. Chodzi o to by wejść na stronę i albo naoglądać się reklam, albo wysłać SMS, na którymś ktoś zarobi masę kasy. Na podanej stronie odwiedzającego wita taki tekst:

Jeśli chcesz dowiedzieć się kto poprosił wróżkę o pośrednictwo w zaklęciu miłości dla Ciebie wyslij sms-a o tresci WALL WROZKA POKOCHAJ pod numer 92550! Jeśli chcesz poznać numer gg tej osoby , wyślij smsa o treści WALL NUMER pod numer 91900! Dobra wróżka pragnie dać Ci coś na szczęście, aby to otrzymać, wyślij smsa o treści WA SZCZESCIE 01 pod numer 73480!

Oczywiście każdy chce być kochany, to normalne. Jednak żerowanie na tych najbardziej podstawowych instynktach, to już chyba przesada. Podejrzewam, że sporo nastolatków się na to może nabrać. Człek młody, to naiwny i pewnie łatwo uwierzy, że nagle przez SMS znajdzie miłość, chwyci za telefon i wyśle SMS bez zastanowienia a potem będzie przykra niespodzianka. Czemu niemiła ? Bo niestety najważniejsze napisane jest na samym dole strony maluteńkimi literami :

Koszt wysłania SMS na numer 73480 to jedynie 3 zł netto(3,66 pln z VAT)
Koszt wysłania SMS na numer 91900 to jedynie 19 zł netto(23,18 pln z VAT)
Koszt wysłania SMS na numer 92550 to jedynie 25 zł netto(30,5 pln z VAT)


Kurcze, nie wiem, czy to już taka inflacja, czy taki kryzys, ale coraz droższe są te SMS-y w łańcuszkach na gadu-gadu. Poza tym za 30 PLN można spokojnie pójść do kina nawet w Warszawie, a w dni robocze to starczy nie tylko na bilet, ale i na popcorn z colą.

No comments: