Tuesday, March 10, 2009

Gdyby Matrix działał na Windowsie XP

1 comment:

VValdi said...

Tiaaaa no ale teraz Leo jest głodny.
Próbował otworzyć lodówkę ale jest twardzielem i kupił taką, która jest sterowana przez Ubuntu.
Niestety lodówka nie da się otworzyć. Działa już 3 tygodnie bez restartu, ale otworzyć się nie da. Leo pozjadał wszystko co miał w domu, więc teraz siedzi głodny przed lodówką. Zmienił szybko Gnoma na Kade, łudząc się że może KLodówka będzie lepsza. Nic z tego. Sprawdził punkt montowania drzwi - wszystko wydaje się OK, ale się nie otwiera. Teraz Leo spędzi 48 godzin non-stop bez jedzenia i picia (twardziel i entuzjasta) przeszukując fora internetowe w celu odnalezienia jednego jedynego polecenia jakie otwiera lodówkę. Wypróbuje 432 porady zaawansowanych użytkowników, które dotyczą innych problemów niż jego dzięki czemu jego mikrofalówka zniknie, kuchenka gazowa zmieni kolor, zdjęcie teściowej znajdzie się jako tapeta w dużym pokoju (fuuuuj), a rybki w akwarium zaczną śpiewać arie operowe. Wreszcie znalazł coś! Polecenie otwarcia lodówki może zadziała... o ile Leo ma dostęp do MATRIXA ale przecież bez tego polecenia MATRIX nie działa wogóle, (małe przeoczenie programisty kernela - MATRIX działa tylko przy otwartych drzwiach lodówki - latem to nie przeszkadza, a programista pochodzi z Kaliforni - może miał zepsutą klimatyzację pisząc ten kawałek kodu?)
Więc co teraz?... jak obejść ten problem Leo dowie się jak przebrnie przez cały Usenet. Kiedy będzie umierał z głodu i pragnienia wreszcie trafi na post na jakimś zapomnianym formum gdzie ktoś dla jaj w stopce swojego podpisu będzie miał całą składnię potrzebną aby otworzyć lodówkę która działa na Ubuntu. Wystarczy doinstalować 4 pakiety, zmienić cos w 14 plikach tekstowych, kliknąć się 3 razy czoło po prawej stronie i voila!
I nie trzeba nawet rekompilować jajca! Ha! jakie to proste... prawda Leo? Leo???!! Leo!!! OOoooops za późno... umarł z głodu biedaczek. Chyba nie wiedział, że jak się naciśnie przycisk zasilania, jednocześnie trzymając dwa palce w nosie to drzwi lodówki same się otwierają... ojoj jaka szkoda.
:P